promo obrázok
scroll

Chateau Strekov

Chateau Strekov je rodinné vinárstvo, ktoré nedávno prešlo zásadným rebrandingom - zmena názvu odštartovala potrebu vytvorenia nového loga a rovnako aj etikiet na víno či propagačných vizuálov.

Logo kombináciou použitej typografickej a grafickej časti vytvorilo základ identity, jemné ornamentálne prvky v grafickom elemente pripomínajú ťahajúcu sa vínnu révu a sú teda priamym odkazom na vinice. Ikonický emblém zároveň vychádza zo začiatočných písmen nového bázvu vinárstva a je štylizovaný do tvaru strapca hrozna.

referencia
referencia
referencia
referencia

Vizuálne čisté etikety boli vytvorené tak, aby do popredia vystúpili použité výrobné techniky a materiály, ktoré produktu dodávajú prémiovosť a charakter. Výrazným elementom je tu nielen metalická razba loga, ale aj slepotlač “morseovky”. Tento grafický prvok siaha hlboko do histórie obce Strekov, ktorá bola kedysi významnou slovenskou lokalitou telegrafickej komunikácie. Okrem tohto historického posolstva reprezentuje prvok morseovky aj tradíciu ručnej výroby vo vinárstve a vďaka jeho abstraktnosti v ňom môžeme vidieť nielen samotnú morseovku, ale aj vinice znázornené radami vínej révy v pohľade z vtáčej perspektívy. Napriek svojej abstraktnosti nie je prvok prvoplánová a nesie v sebe aj obsahovú informáciu vo forme zakódovaného textu.

referencia
referencia
referencia
referencia